Sulmuesi shqiptar i Bayer Leverkusenit, Admir Mehmedi, shumë shpejtë pritet të bëhet më klub të ri.

Mediet zvicerane raportojnë se reprezentuesi i Zvicrës mund të transferohet tek skuadra franceze, Nice.

Ish-sulmuesi i disa skuadrave evropiane, duket se ka vendosur të ndahet me Leverkusenin, dhe e ardhmja e tij pritet të jetë në Francë.

“Admir Mehmedi mund të bashkohet me OGC Nice me trajnerin Lucien Favre”, shkruajnë medet zvicerane.