Kelmendi është operuar me sukses pas disa shqetësimeve viteve të fundit që e kanë lënë jashtë në disa gara.

Xhudistja me famë botërore, kampionia olimpike, Majlinda Kelmendin, është operuar me shumë sukses gjatë ditës së premte.

Lajmin e ka dhënë trajneri i saj Driton Kuka përmes postimit në facebook.

“Majlinda sot pati një trajtim të vogël me sukses për problemin e Discus Hernia me Dr Igor Kocijançiq në Medicor Hospital në Izola!”, ka shkruar Kuka.

Kelmendi mbete sportistja me e suksesshme në Kosovë, me medaljen e saj të artë në Lojërat Olimpike në Rio dhe dhjetëra medalje të fituar.

 

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.