Kampionati amerikan i basketbollit zbarkoi në Londër të enjten.

Ndeshja Boston Celtics-Philadelphia 76ers u luajt në kryeqytetin anglez dhe shumë futbollistë të skuadrave të Premier League përfituan për të takuar yjet e basketbollit.

Përveç “pensionistëve” Michael Ballack dhe Sir Alex Ferguson, në O2 Arena ishin të pranishëm edhe Marcos Alonso, Bellerin dhe Eden Hazard.

Ylli belg i Chelsea ishte protagonist i një fotoje shumë qesharake, ku shihet duke pozuar pranë shtatlartit Dikembe Mutombo, ish-lojtar i NBA. Një nga basketbollistët më të gjatë me një nga futbollistët më të shkurtër. Çift perfekt…

 

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.