Dy persona janë lënduar në një përplasje direkte mes dy makinave me targa të Kumanovës.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën rajonale Kumanovë- Matejç në fshatin Hotël të Likovës, ka bërë të ditur SPB Kumanovë, transmeton SHENJA.

Në aksidentin, që ka ndodhur rreth orës 16:30, kanë marrë pjesë makinat “vento” e drejtuar nga 46-vjeçari A.M, i cili ka lëvizur në drejtim të Kumanovës dhe makina “ford fiesta”, e drejtuar nga 22 vjeçari S.N.

Shoferi dhe bashkudhëtari i makinës “ford” janë dërguar në spitalin e Kumanovës ku janë konstaur lëndime të lehta trupore.

Komunikacioni në këtë rrugë rajonale ishte në ndërprerje për dy orë dhe më pas është normalizuar.

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.